VINTAGE COMPUTERS

Ta skromna kolekcja powstaje powoli od roku 2005. Obejmuje głównie stare komputery i powiązane z nimi akcesoria. Oprócz tego zawiera także inne urządzenia  techniki cyfrowej jak konsole, terminale czy kalkulatory. Zawiera ten sprzęt, który uznaję za wystarczająco interesujący, cokolwiek warty zachowania, a tak naprawę pakuję wszystko co się da lub uda zdobyć J. Znajduje się w niej więc także sprzęt, który trudno zaliczyć obecnie do grupy "zabytków", a jedynie można go zaliczyć do grupy przestarzałych gratów.

Stare komputery to dziś przeżytek. Trudno wręcz sobie wyrobrazić współczenym użytkownikom systemów okienkowych, że dało się na tym czymś pracować i bawić. Przyzwyczajeni do niezawodności, do robienia za użytkownika niemal wszystkiego, do wygodnego interfejsu, nie wiedzą ile radochy sprawiało udane wczytanie programu z taśmy magnetofonowej, przesłanie komunikatu tekstowego w sieci Junet, czy choćby napisanie i uruchomienie prostego programiku w trybie graficznym, nie wspominając o "fotkach" lasek w trybie semigraficznym J.

Często spotykam ludzi, którzy taki sprzęt wyrzucają lub chcą wyrzucić. Są zdzwiwieni, że istnieje zainteresowanie takim przestarzałym złomem. Jeżeli do nich należysz, skontaktuj się ze mną, może dojdziemy do porozumienia.


Spis treści  | Ilustracje  | Indeks